XX REAL - realitná kancelária

Mlynská Bašta

známe miesto, nové príbehy

Hypocentrum

Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Kedy funguje predaj nehnuteľnosti z papiera?

Čo vedie ľudí ku kúpe bytu, ktorý bude postavený najskôr o 18 mesiacov, keď je projekt ešte len na papieri a do zeme sa zahryzli prvé stavebné stroje?

Kupujúci sa nemení, stále citlivo reaguje na cenu, najmä pri takej veľkej investícii akou je nové bývanie. Predaj nehnuteľností z papiera preto výrazne ovplyvňuje výhodná uvádzacia cena. Klienti sú si vedomí faktu, že spolu s blížiacim sa termínom kolaudácie bude cena priamoúmerne rásť, preto kupujú, kým je cena najnižšia. Dopyt podporujú aj výhodné podmienky financovania a zaujímavé úrokové sadzby, ktoré sa aktuálne pohybujú okolo 2% p.a.  Developerovom častokrát postačuje, ak klient na úvod zaplatí 10 – 20 % celkovej hodnoty kupovanej nehnuteľnosti.  Zostávajúca časť sa väčšinou doplatí až po kolaudácii. Kupujúci má teda dostatok času na predaj nehnuteľnosti v ktorej aktuálne býva a tiež čas na doriešenie financovania doplatku kúpnej ceny prostredníctvom hypotekárneho úveru, hovorí Ing. arch. Michal Zajíček, analytik realitného trhu.

Ďalším, pre kupujúcich dobrým dôvodom kúpy bytu z papiera, je budúce vlastníctvo bytu vhodného na investíciu. Ide najmä o malé byty, jedno-, dvoj- maximálne trojizbové, umiestnené v lokalite zaujímavej na prenájom. Po takýchto bytoch je veľký dopyt aj zo strany reálnych budúcich užívateľov, ktorí ich kupujú ako svoje prvé, štartovacie bývanie. Z celkovej ponuky na realitnom trhu sa míňajú najrýchlejšie. Preto aj obava, že možnosť výberu sa bude zužovať, resp. fakt, že najlepšie byty sa z ponuky minú ako prvé, motivujú ku kúpe ešte nepostavených bytov.

Ľudia so silnými sociálnymi a inými väzbami k lokalite, sú pri kúpe zatiaľ nepostaveného bytu motivovaní práve miestom jeho budúcej realizácie. Lokálpatrioti hľadajú nové bývanie na mieste, kde majú rodinu a priateľov, ich dieťa chodí do školy / škôlky a  je dobre dopravne dostupné do zamestnania.


V neposlednom rade predaj nehnuteľností z papiera funguje aj vďaka tomu, že zákazník je edukovanejší, dôveruje len dôsledne preverenému developerovi. Veľký dôraz kladie na referencie a skúsenosti iných klientov, ktoré sa týkajú kvality stavby. Ako prvé sa kupujúrozumnédispozičné riešenia s dostatkom úložných priestorov, ktoré v mnohých starších bytoch chýbajú. Okrem iného nové projekty ponúkajú dostatok parkovacích miest, čo je v súčasnosti pre kupujúcich dôležitým faktorom výberu.

 

Novinky a aktuality
11.4.2016 Realitný trh prekvitá: O ktoré novostavby v Bratislave je najväčší záujem Na bratislavskom rezidenčnom trhu sa na začiatku ...
25.1.2016 Zdražovanie bytov bude pokračovať aj tento rok Slováci budú musieť vynaložiť väčšie výdavky spojené s kúpou nehnuteľnosti aj v ...
14.1.2016 V minulom roku pribudol v Bratislave rekordný počet nových bytov Bratislavský rezidenčný trh novostavieb priniesol ku koncu ...
16.1.2016 Slovensko nie je Európa. Aspoň v nájomnom bývaní Modelový príklad: stredne veľké nemecké mesto, v ktorom žije štvorčlenná rodina. ...
4.11.2015   Aktivitu na rezidenčnom trhu v 3. štvrťroku nezastavil ani letný útlm. Práve naopak. Výstavba i predaj bytov v hlavnom ...
V krátkosti o nás

Aby sme proces získania vašej vysnívanej nehnuteľnosti čo najviac zjednodušili, vytvorili sme nový koncept služieb. Spojili sme služby realitnej kancelárie XX REAL a Hypocentra pod „jednu strechu“. 

Garanciou kvality sú vyše 10-ročné skúsenosti so sprostredkovaním finančných služieb a rovnako silné skúsenosti s realitným trhom.
 
Nestrácajte čas hľadaním, triedením a štúdiom všetkých potrebných informácií. Získajte ponuku financovania a bývania pripravenú presne pre vaše potreby.

Mgr. Miriam Horňáková